Як же зробити статтю за 20 хвилин (How to Write an Article in 20 Minutes) - так називається стаття, розміщена Джимом Естіллом у всімвідомому Copyblogger'e. Із заголовка можна зрозуміти про що мова піде, коментарі зайві. На цій сторінці наданий повний переклад цієї відомої статті, в якій навіть досвідчений блогер може почерпнути для себе багато чого. Мова в статті ведеться від особи автора.
Хочте вірте або не вірте,чо, але в мене йде 20 хвилин, щоб написати статтю, що містить 400-500 слів. В цій статті я поясню деякі трюки, які я використовую для досягнення цієї мети.
Ведення блогу вимагає щоденної витрати часу, а втрачати на це заняття більше 20 хвилинмені не дуже хочеться. Найбільшість моїх статтей у блозі містять менше чим 500 слів, та їх написання відняло набагато менше часу.
Отже, нижче наведені 8 порад, які допоможуть написати вам статтю за 20 хвилин. Чи може навіть і за більш короткий термін.
- Написання статті я завжди починаю списком ідей та понять, за які піде мова. Зазвичай ці ідеї я розписую по пунктах, і роблю це по-старому - вручну на листку паперу.
- Часто я кілька днів тримаю цю статтю в стадії «інкубації» (це ще не входить до 20 хвилин). В цей час я в чорновому варіанті періодично накидаю деякі ключові ідеї. З появою нової ідеї я додаю її в свій список. Для цього я завжди ношу з собою свій блокнот.
- Часто мені доводиться скоротити первинна кількість ідей. Іноді вони випадають з теми статті або не зв'язуються з іншими ідеями. Для написання хорошої статті часто доводиться від чогось відмовлятися.
- Ніколи не зберігайте гарні ідеї. Якщо знаю, що в короткий час мені доведеться кілька статей написати, я дуже спокусливо зберегти кілька хороших ідей на майбутнє. До вас обов'язково прийдуть нові ідеї, і вони будуть краще попередніх.
- Розробіть прийоми для швидкого написання статей. Один з моїх способів - «розігрів». Я просто про що-небудь пишу приблизно 5 хвилин. І це налаштовує мене на подальшу творчу роботу. Другий спосіб - налаштуватися на роботу під час прогулянки, їзду на велосипеді або занятті бігом (хоча інколи мені вважається, що я всього лише відтягую час до початку роботи). Ще один виверт - придумати собі гру, з самим собою посперечатися про те, що стаття буде написана до певного часу. Незважаючи на простоту способу, він дає вельми сильну мотивацію для роботи.
- Поверніться до написання статті пізніше. Всі кращі мої статті були зроблені по частинах.Ті ж 15 хвилин я витрачав , але розбиті по частинах - за раз 5-7 хвилин . Але якщо якщо я зловлю думку, то, звичайно, не припиняю писати.
- Часто я пишу 3-4 статті одночасно. 5 хвилин пишу одну, 7 - іншу, і так далі. Коли я втягуюся в письмовий процес, це працює добре.
- Ще один спосіб - використання пунктів або нумерованих списків, як у цій статті. Людям подобається подібний вид надання інформації, а мені так легше організувати процес написання статті.
Добре. Якщо я можу писати статті так швидко, то виникае питання: чому я не пишу кілька статей в день? Якщо не звертати уваги на те, що я працюю цілий робочий день, то зазначу, що написання статті - ця частина найлегша. Треба знайти ідеї - а це набагато важче.
Погодьтеся, стаття заслуговує на увагу. З багатьма пунктами можна погодитись, а з іншими посперечатися. Я, наприклад, завжди намагаюся записати гарну ідею. У метушні і круговерті справ забути її - раз плюнути, а в забиту іншими справами голову може нічого й не прийти. І справа тут не в розумовому розвитку - це життя. А ось «висиджування» статті - це стоїть ідея і дає свої плоди. Ну, не буду нав'язувати свою думку - вирішуйте самі, які пункти допоможуть вам у роботі і використовуйте їх.
|